Geopolitikos ir klimato klausimai yra neatsiejami

        Priklausomybės nuo rusiškų dujų mažinimas yra neatidėliotina būtinybė, kad ES pasiektų nulinį išmetamų teršalų kiekį. Be to tai sumažintų Rusijos politinę įtaką ES.

        Rusijos karas prieš Ukrainą parodė tiek geopolitinę, tiek ir klimato ES priklausomybę nuo rusiškų dujų, todėl norint pasiekti nulinį išmetamų teršalų kiekį ir užkirsti kelią didžiausiems klimato kaitos padariniams būtina nutraukti iškastinio kuro naudojimą.

        Dėl karo Ukrainoje sukelta geopolitinė įtampa gali pakoreguoti 2021 metais Glazge Jungtinių Tautų susitikime, dėl klimato kaitos (COP26) priimtus susitarimus. 2022m. lapkričio mėnesį planuojamas JT klimato susitikimas, kuris įvertins geopolitinę padėtį ir atsakys dėl 2021 metais Glazge priimtų susitarimų įgyvendinimo.

        Šiandieną Ukrainos žmonės kovoja už teisę gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje. Todėl Lietuvos žaliasis aljansas solidarizuojasi su Putino agresiją patiriančiais Ukrainos žmonėmis ir skiria finansinę paramą, taip išreikšdamas palaikymą jų kovoje už savo ir mūsų laisvę.